Timbersports Series ©

Minden eddigieknél izgalmasabb lesz a STIHL Timbersports favágó bajnokság

A látványos favágó verseny rendkívüli izgalmakat tartogat, hiszen a hétszeres magyar bajnok Juhász István elképesztően erős kihívót kapott a mindössze 19 éves Strúbel Bence személyében, aki a júliusi, parádi Martin Komárek Emlékversenyen a teljes felnőtt mezőnyt maga mögé utasította. A mátrai megmérettetés azonban csak egy barátságos verseny volt, ellentétben az előttünk állóval, ami arról is dönt, hogy milyen összetételben vehet majd részt a magyar csapat az őszi Világbajnokságon.

A legjobbak ragadnak fejszét

Egy világbajnoki hetedik helyezett, hétszeres magyar bajnok, akit hivatalos versenyen mindössze egyetlen alkalommal győztek le hazánkban. Egy országos bajnok, aki 2019-ben csodát tett azzal, hogy a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Egy zirci és egy mátrai fakitermelő, akik rendszeresen ott lehetnek a dobogón vagy annak közvetlen közelében. Egy fiatal tehetség, aki a tavalyi Nemzeti Bajnokságon fantasztikus versenyzéssel harmadik lett. Mellettük pedig a magyar rookie bajnok, a legtehetségesebb utánpótlás-versenyzőnk, aki első felnőtt versenyén leiskolázta tapasztalt ellenfeleit, és most arra készül, hogy a legrangosabb hazai megmérettetésen is mindenkit maga mögé utasítson. Kell ennél több egy izgalmas favágó versenyhez?

Akár igen, akár nem, önmagában a STIHL Timbersports széria versenyszámai is tesznek arról, hogy egy feledhetetlen napot varázsoljanak szeptember 24-ére a budakeszi Szilfa-tisztáson. A látványos elemekkel teletűzdelt favágóverseny során 12 versenyző ragad majd fejszét, többtíz lóerős, épített motorfűrészek zúgnak fel, és a legjobbak két méter magasan, egy deszkán állva is hasítanak fát...

De kié lesz a győzelem?

Az ifjúsági bajnok Strúbel Bence először versenyzik majd hivatalosan is a felnőttek között, miután rookie kategóriában az ország legjobbjává nőtte ki magát. A fiatal mátrai sportfavágó júliusban már megmutatta magát a legnagyobbak mezőnyében, hiszen a parádi Martin Komárek Emlékversenyen mindenkit maga mögé utasított, miközben nem hivatalosan országos rekordot is döntött. A figyelem középpontjában tehát egyértelműen a 19 éves tehetség áll. Mellette pedig a tavalyi harmadik helyezett Juszkó Zsolt is nyíltan megcélozta a győzelmet.

Természetesen az egyszeres magyar bajnok Bozsó Zoltán is az első helyen zárná a szeptember 24-i versenyprogramot, ezzel pedig az ópusztaszeri favágó duplázná aranyérmeinek számát a magyar mezőnyben.

Eközben pedig a hétszeres magyar bajnok Juhász István sem adná ingyen a dobogó legmagasabb fokát, hiszen mindeddig csak két alkalom volt, amikor nem tudott a csúcson végezni - ebből pedig csak egyetlen volt hivatalos verseny. A legutóbbi alkalommal, Parádon így is a második helyen végzett, és ha nem ront az első versenyszámban, talán még a dobogó legmagasabb fokára is felállhatott volna. A javítási lehetőség mindenesetre adott lesz szeptember 24-én. Miután 2021-ben sikerült 55 évesen  visszahódítani a bajnoki címet, miért ne lenne képes az élen zárni 56 évesen is?

De izgalmas csatának ígérkezik a két Strúbel, apja és fia küzdelme is. Strúbel József Dedi már többször végzett az első háromban, és most sem szeretne rosszabb helyezést elérni. Különösen azért nem, mert az egyik legnagyobb célja, hogy legalább egyszer fiával, Bencével állhasson a dobogón. Parádon ez nem jött össze, de Budakeszin még sikerülhet.

Az eleve kiélezett küzdelembe pedig könnyedén beleszólhat a szintén korábbi dobogós zirci fakitermelő, Hamvasi Ferenc vagy a feltörekvő Andráska Zoltán, valamint a többi sportfavágó: Bakó András, Ollé Péter, Pankotai Zoltán, Szabó András és Freschli Krisztián is. Ráadásul egy Parádon már bemutatkozó újonc is fejszét ragad Budakeszin Szabó Péter személyében, aki bár a Mátrában utolsó helyen végzett, pontos csapásai révén könnyedén előrébb küzdheti magát.

Hatalmas a tét

A szeptember 24-i Nemzeti Bajnokságnak nemcsak az a tétje, hogy ki viselheti egy évig az ország legjobb sportfavágójának járó címet, hanem az is, hogy ki lehet ott a 2022-es, göteborgi Világbajnokságon a magyar nemzeti csapat színeiben.

A négyfős válogatott összetétele ugyanis a Budakeszin elért eredmények alapján változhat, hiszen a csapatot jelenleg Juhász István, Bozsó Zoltán Zoka, Strúbel József Dedi és Hamvasi Ferenc alkotják. De vajon a fiatalok, például Strúbel Bence és Juszkó Zsolt elveheti valamelyik tapasztalt sportfavágónk helyét, hogy október 28-án és 29-én Svédországban képviselhesse hazánkat? A választ szeptember 24-én, Budakeszin kaphatjuk meg...

Az eseménnyel kapcsolatos információinkat az eseménynaptárban folyamatosan frissítjük.

Kattints és tudj meg többet az adott napi eseményről!