Timbersports Series ©

Visszahódította a magyar bajnoki címet az 55 éves sportfavágó

55 évesen lett újra országos bajnok a magyar STIHL Timbersports sportfavágók élő legendája. A hétköznapokban erdészeti vállalkozóként dolgozó Juhász István augusztus 14-én, Biatorbágyon hódította vissza a dobogó legfelső fokát, ezzel pedig hetedik alkalommal lett a legjobb hazai sportfavágó. A felnőttek megmérettetése mellett a STIHL központjában nemzetközi ifjúsági versenyt is rendeztek, ahol a magyar tehetség, Strúbel Bence is színpadra lépett, négy versenyszám után pedig győzött.

Rendkívül izgalmas, fordulatos és szokás szerint nagyon jó hangulatú versenynek adott otthont az Andreas STIHL Kft. biatorbágyi központja augusztus 14-én, szombaton, ahol 10 magyar versenyző, valamint négy ifi favágó mérte össze tudását egy igazán látványos és erőt próbáló sportban. A pandémia miatt legutóbb 2019-ben rendezhettek STIHL Timbersports nemzeti bajnokságot, amit akkor Bozsó Zoltán nyert meg, legyőzve az addig veretlen Juhász Istvánt.

Strúbel Bence magabiztosan az élen

A kora délutáni STIHL Timbersports Rookie Kupán a Mátrából érkező Strúbel Bence mellett a cseh Matyáš Klíma, az olasz Alessandro Ciaponi, valamint az egy héttel korábban megrendezett osztrák utánpótlás-tornát megnyerő Lukas Wagesreiter ragadott fejszét. A 19 éves magyar versenyző két legjobb és két második idejével összetettben az első helyen zárta az ifik küzdelmét. A dobogó második fokára Matyáš Klíma állhatott fel.

Juhász István visszahódította a dobogó felső fokát

Kiegyensúlyozott, magabiztos versenyzéssel tudott újra országos bajnokságot nyerni a magyar STIHL Timbersports csapat legeredményesebb tagja, Juhász István, aki éppen 10 éve, 45 évesen vágott bele a sportfavágás hazai népszerűsítésébe. Az idén 55 éves, hétszeres magyar bajnok ez idő alatt itthon mindössze egyszer kapott ki, méghozzá a legutóbbi országos versenyen, 2019-ben. De a világ legjobbjai között is volt hetedik helyezett, így a tízfős magyar mezőny tudta, hogy ezúttal is nagy kihívás lesz elhódítani az aranyérmet, amit eddig mindössze Bozsó Zoltánnak sikerült.

A verseny első szakaszában Ollé Péter, Szabó András, Bakó András, Pankotai Zoltán, Hamvasi Ferenc, Andráska Zoltán, Strúbel József, Juszkó Zsolt, valamint Juhász István és az aktuális bajnok, Bozsó Zoltán mutatta be tudását, erejét és kitartását három versenyszámban. Az Underhand Chop, vagyis az álló, fejszés rönkhasítás, a Stock Saw nevet viselő motorfűrészes korongvágás, valamint az álló rönkhasítás, a Standing Block után nyolc versenyzőre szűkült a mezőny, majd újabb két próbatétel következett. A Single Buck során a sportolóknak kézifűrésszel kellett korongot vágniuk, majd két méter magasan fejszéztek a leglátványosabb és legkülönlegesebb, Springboard versenyszámban.

A harmadik körbe végül csak hat versenyző juthatott tovább, így a Juhász-Bozsó-Juszkó-Strúbel-Andráska-Hamvasi hatos zárhatta a magyar bajnokságot. A versenyzőknek a Hot Saw során brutálisan nagy teljesítményű, óriási és rendkívül hangos épített motorfűrészekkel kellett korongokat vágniuk - méghozzá hármat.

A több órás megfeszített küzdelem után a hatból három versenyszámban is leggyorsabban teljesítő Juhász István végzett az élen. Bozsó Zoltán és Juszkó Zsolt esetében ugyan pontegyezés volt, de az ópusztaszeri, egyszeres magyar bajnok favágó ideje jobbnak bizonyult, így ő állhatott fel dobogó második fokára.

A verseny felévételét valamint a győztessen készített interjút megnézhetik a STIHL Timberspors FB oldalán: https://hu-hu.facebook.com/stihltimbersportsHUN/

Kattints és tudj meg többet az adott napi eseményről!