Országos Fakitermelő Versenysorozat

Északerdő diadal a bükkzsérci regionális versenyen

Augusztus 27-én a festői szépségű borsodi településen végül kialakult a teljes mezőny a szeptember 10-i, bábolnai országos döntőre, hiszen a legjobb 7 csapat kvalifikálta magát a rangos megmérettetésre. A győztes ezúttal is az Északerdő 100+ lett, amivel bizonyították: Bükkzsércen nem lehet tőlük elvenni a legjobb eredményt.

Augusztus végén újabb tradicionálisnak számító helyszínen zúgtak fel a motorfűrészek, a STIHL Országos Fakitermelő Bajnokság utolsó regionális fordulóját hagyományos módon ugyanis Bükkzsércen rendezik meg az észak-magyarországi csapatokkal. Ahogy az már az elmúlt években megszokottá vált, a versenyzőknek a nyár egyik utolsó hőségnapjával is meg kellett küzdeniük, miközben eddig talán még sosem látott vastagságú rönköket kellett hasogatniuk.

Szerelés 16 másodperc alatt

Az Északerdő 100+ csapat tagja, Kiss Attila már az első körben feladta a leckét ellenfeleknek, hiszen bár volt előtte 18 másodperces, kiváló eredmény, a maga 16 másodpercével kétséget kizáróan az élre állította gárdáját.

A regionális megmérettetés a szerelést követően a kombinált versenyszámmal folytatódott, ahol a sportolóknak döntésben, kombinált vágásban, gallyazásban, hossztolásban, darabolásban, hasításban és sarangolásban kellett megmutatniuk szakmai tudásukat. Meg persze ezúttal a szokottnál is jobban az erejüket. A kikészített cser rönkök közül ugyanis több darab meglepetést okozott a versenyzőknek, hiszen azok nagyon komoly átmérővel várták a fejszéket, motorfűrészeket. Ezért aztán nem meglepő, hogy gyakoriak voltak a 6 perc feletti szintidők. A hasítás során többször is motorfűrészes segítségre szorultak a fejszés csapattársak, hogy a rönköket félbe szelhessék, és egy-egy darab sarangba rakásakor is inkább ketten emelgették a tűzifának-valót.

Északerdő diadal - ismét

A csata 5 pályán két fordulóban, 3-3 körben zajlott, ami egy STIHL Timbersports bemutatóval, és a Bükkzsércen szintén hagyományosnak számító fejszés rönkátvágással végződött. Utóbbi természetesen a kvalifikációba nem számított bele.

A bükkzsérci versenyt végül a 2019-es regionális forduló – és a tavalyi országos, jubileumi megmérettetés – után ismét a Máté Viktor, Kiss Attila, Pankotai Zoltán, Merucza Géza összeállítású Északerdő 100+ nyerte meg.

Versenyen kívül: Amindenfáját – 425

Teljes képgaléria a fakitermelő versenyről itt tekinthető meg.

A versenyről készült bővebb, versenyzői interjúkkal kiegészített beszámoló az Erdő-Mező online oldalán olvasható

Kép forrása: Erdő-Mező online (Gribek Tímea)

Kattints és tudj meg többet az adott napi versenyről!