Timbersports Series ©

A svéd Hansson bizonyult a legjobbnak az európai Timbersports Trophy bajnokságon

A 2022. július 4-én, a francia Schirrhein városában rendezhették meg újra a sportfavágás európai bajnokságát. A svéd Emil Hansson a végjátékban a belga Koen Martenst győzte le, a harmadik helyen pedig a lengyel Michał Dubicki végzett.

A kontinens 18 legjobbja mérkőzhetett meg nemcsak az Európa bajnoki címért, hanem a világverseny rendezésének jogáért is: a 2023-as World Trophy-t így Svédországban rendezik majd meg.

„Nagyon boldog vagyok a mai eredménnyel. Voltak kemény ütközetek, különösen a Ferry Svan elleni. De mindig remek érzés a dobogó legmagasabb fokára állni, hasonlóan jó érzés megmérkőzni ezekkel a nagydarab emberekkel, és legyőzni őket. A TIMBERSPORTS® rengeteget jelent nekem. Nagyon sokat készültem erre a megmérettetésre” – nyilatkozta a győztes Hansson.

A szintén svéd Ferry Svannel a negyeddöntőben mérkőztek meg egymással, ahol a rivális 1:18:77-es idejét Hansson a hihetetlen 1:11:65-el fejelte meg – ez volt egyébként az egész verseny legjobb időeredménye. A középdöntőt a francia Pierre Puybaret-val, a döntőt pedig a belga Koen Martens-szel vívta meg.

„Jó verseny volt, kemény verseny volt, remek sportolókkal Európa minden tájáról. Örülök, hogy elérhettem a második helyezést” – fűzte hozzá az eredményéhez Martens.

A megmérettetés harmadik helyezettje, Dubicki kiemelte, hogy nem volt könnyű a verseny a tikkasztóan meleg idő miatt, de lelkesen nyilatkozott a közönségről és a hangulatról. „A TIMBERSPORTS® nélkül már nem is lenne értelme az életemnek. Amíg van erőm, edzeni és versenyezni fogok” – mondta.

Hansson eredményével automatikusan kvalifikálta magát a világversenyre, a 2023-as World Trophyra, ahogyan Martens, Dubicki és a további legjobb 10 versenyző is. Magyar sportfavágó idén nem vett részt a versenyen, de a szeptember 24-én megrendezésre kerülő Országos Bajnokságon a VB-n való részvételi jog kiharcolása lesz a cél. Találkozhatunk még a teljes, 13 fős magyar csapattal a Martin Komarek Emlékversenyen július 9-én, 14:00-től, Parádon, a Heves megyei Vadásznapokon.